AMFC10-0.5NZ
aimtec
Produkt-Nr.:
AMFC10-0.5NZ
Hersteller:
aimtec
Beschreibung:
CMC 10MH 500MA 2LN TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.378" W (17.00mm x 9.60mm)
Height (Max) 0.709" (18.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series AMFC-NZ
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 500mA
Voltage Rating - AC -
Mfr aimtec
Features -
Filter Type Power Line
Package Box
Inductance @ Frequency 10 mH @ 1 kHz