Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
AMH-400
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE AUTO 400A 125VDC AUTO LINK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Response Time | - |
| DC Cold Resistance | 0.000125 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | cURus, UL |
| Current Rating (Amps) | 400 A |
| Fuse Type | Automotive |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 20kA |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Size / Dimension | 0.787" L x 0.787" W x 0.472" H (20.00mm x 20.00mm x 12.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | AMH |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Package / Case | Auto Link |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Box |