Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
AML21BBA2AB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$68.6185
$68.6185
10
$60.9938
$609.938
25
$55.27518
$1381.8795
50
$50.70093
$2535.0465
100
$47.651145
$4765.1145
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Square, Button (Not Included) |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 19.05mm x 19.05mm |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 2A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | AML21 |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |
| Base Product Number | AML21 |