RF Solutions
Produkt-Nr.:
AMRT4-315
Hersteller:
Paket:
Module
Charge:
-
Beschreibung:
RF TRANSMITTER AM 315MHZ MODULE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 4mA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | Car Alarms, Remote Sensing |
| Data Interface | PCB, Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | Module |
| Power - Output | 0dBm |
| Antenna Connector | Through Hole |
| Modulation or Protocol | AM |
| Series | - |
| Memory Size | - |
| Package / Case | Module |
| Voltage - Supply | 2V ~ 14V |
| Data Rate (Max) | - |
| Mfr | RF Solutions |
| Frequency | 315MHz |
| Features | - |
| Package | Bulk |