AMS1117-3.3
UMW
Produkt-Nr.:
AMS1117-3.3
Hersteller:
UMW
Paket:
SOT-223-3L
Beschreibung:
SOT-89-3L LINEAR VOLTAGE REGULAT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 75dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223-3L
Control Features Current Limit
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Temperature
Mfr UMW
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A