Silicon Labs
Produkt-Nr.:
AMW006-A1UR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RF TXRX MODULE WIFI U.FL TH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 11.4mA |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | WiFi |
| Power - Output | 18dBm |
| Antenna Type | Antenna Not Included, U.FL |
| Series | WICED |
| Sensitivity | -94dBm |
| Memory Size | 1.5MB Flash, 96kB RAM |
| Package / Case | Module |
| Data Rate | 54Mbps |
| Current - Receiving | 5.7mA |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Modulation | - |
| Mfr | Silicon Labs |
| Frequency | 2.4GHz |
| Utilized IC / Part | - |
| Package | Strip |
| Protocol | 802.11b/g/n |
| Base Product Number | AMW006 |