Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
AN7125
Hersteller:
Paket:
12-SIL
Charge:
-
Beschreibung:
IC AMP CLASS AB STEREO 12W 12SIL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C (TA) |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 12W x 2 @ 4Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 12-SIL |
| Series | - |
| Type | Class AB |
| Package / Case | 12-SIP + Tab |
| Voltage - Supply | 6V ~ 18V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Features | Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | AN7125 |