AOPS150-12
ETA-USA
Produkt-Nr.:
AOPS150-12
Hersteller:
ETA-USA
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Auf Lager : 3
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr ETA-USA
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 125 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.89" L x 3.20" W x 1.77" H (175.0mm x 81.2mm x 45.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series AOPS150 (150W)
Power (Watts) 150W