AP4C200TWBE
C&K
Produkt-Nr.:
AP4C200TWBE
Hersteller:
C&K
Beschreibung:
PB SWITCH 4N CONCAVE ACT BLACK C
Auf Lager : 21
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.80mm Dia
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 200mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series AP
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V