APA1606SURCK
Kingbright
Produkt-Nr.:
APA1606SURCK
Hersteller:
Kingbright
Paket:
Chip LED
Beschreibung:
LED RED CLEAR CHIP SMD R/A
Auf Lager : 79369
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 630nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 110°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 1.60mm L x 1.20mm W
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.60mm
Supplier Device Package Chip LED
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.95V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 645nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.20mm x 0.60mm