APA2107SYCK
Kingbright
Produkt-Nr.:
APA2107SYCK
Hersteller:
Kingbright
Paket:
2-SMD
Beschreibung:
LED YELLOW CLEAR SMD R/A
Auf Lager : 3841
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 590nm
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 2.10mm L x 1.00mm W
Millicandela Rating 150mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.70mm
Supplier Device Package 2-SMD
Lens Style Rectangle with Domed Top
Series -
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 590nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.70mm x 0.60mm