MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
APC-12-350
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 9-36V 350MA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$7.714
$7.714
10
$6.9825
$69.825
25
$6.69826
$167.4565
50
$6.49515
$324.7575
100
$6.292135
$629.2135
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Voltage - Input (Max) | 264VAC |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Isolation | 3.75 kV |
| Approval Agency | CCC, CE, cURus |
| Topology | AC DC Converter |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.03" L x 1.57" W x 1.14" H (77.0mm x 40.0mm x 29.0mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 350mA |
| Ratings | IP42 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 90VAC |
| Series | APC-12 (12W) |
| Power (Watts) | 13 W |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 82% |
| Voltage - Output | 9 ~ 36V |
| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Features | OVP, SCP |
| Dimming | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | APC-12 |