MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
APC-8E-500
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 8-16V 500MA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Voltage - Input (Max) | 264VAC |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Isolation | 3.75 kV |
| Approval Agency | CB, CE, ENEC |
| Topology | AC DC Converter |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.36" L x 1.18" W x 0.93" H (60.0mm x 30.0mm x 23.5mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Ratings | IP42 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 180VAC |
| Series | APC-8E (8W) |
| Power (Watts) | 8 W |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 79% |
| Voltage - Output | 8 ~ 16V |
| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Features | SCP |
| Dimming | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | APC-8 |