APD0609470M050R
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
APD0609470M050R
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 54mOhm
Ratings -
Series APD
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF