APG1005SEC-T
Kingbright
Produkt-Nr.:
APG1005SEC-T
Hersteller:
Kingbright
Paket:
Chip LED
Beschreibung:
LED ORANGE CLEAR CHIP SMD
Auf Lager : 31982
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 605nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Orange
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00mm L x 0.50mm W
Millicandela Rating 90mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.25mm
Supplier Device Package Chip LED
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.05V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 611nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 0.60mm x 0.50mm