APHB1608LQBDCGKC
Kingbright
Produkt-Nr.:
APHB1608LQBDCGKC
Hersteller:
Kingbright
Paket:
4-SMD
Beschreibung:
LED BLUE/GREEN CLEAR 4SMD
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 465nm Blue, 570nm Green
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 130°
Color Blue, Green
Current - Test 2mA Blue, 2mA Green
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 12mcd Blue, 3mcd Green
Product Status Active
Height (Max) 0.65mm
Supplier Device Package 4-SMD
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series HELI Colour
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.7V Blue, 1.9V Green
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 460nm Blue, 574nm Green
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.60mm x 0.80mm