APHHS1005LCGCK
Kingbright
Produkt-Nr.:
APHHS1005LCGCK
Paket:
2-SMD
Beschreibung:
LED GREEN CLEAR 2SMD
Auf Lager : 96226
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 570nm
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 2mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00mm L x 0.50mm W
Millicandela Rating 3.5mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.60mm
Supplier Device Package 2-SMD
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.9V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 574nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 0.80mm x 0.50mm