APHHS1005QBC/D
Kingbright
Produkt-Nr.:
APHHS1005QBC/D
Paket:
Chip LED
Beschreibung:
LED BLUE CLEAR CHIP SMD
Auf Lager : 43399
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant 465nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 140°
Color Blue
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00mm L x 0.50mm W
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.60mm
Supplier Device Package Chip LED
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 460nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 0.80mm x 0.50mm