Kingbright
Produkt-Nr.:
APL3015EC-F01
Hersteller:
Paket:
Chip LED
Charge:
-
Beschreibung:
LED RED CLEAR CHIP SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.2755
$2.755
100
$0.12369
$12.369
500
$0.11172
$55.86
1000
$0.09177
$91.77
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 617nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 70° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 1.50mm W |
| Millicandela Rating | 12mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.40mm |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 627nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 0.18mm Dia |
| Base Product Number | APL3015 |