Red Lion Controls
Produkt-Nr.:
APLRI610
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TACHOMETER LED 6 CHAR 230V PNL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Display Characters - Height | 0.560" (14.20mm) |
| Input Type | Voltage |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Count Rate | 10kHz |
| Output Type | Analog, Relay, Solid State |
| Number of Characters Per Row | 6 |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 1.5 lbs (680.4 g) |
| Series | Apollo |
| Type | Tachometer |
| Display Type | LED - Red Characters |
| Voltage - Supply | 230VAC |
| Mfr | Red Lion Controls |
| Operating Mode | Up |
| Time Format | - |
| Package | Box |
| Reset | External, Programmable |