Zuhause / Fuses / APR58-UL-35A
minImg
APR58-UL-35A
OptiFuse
Produkt-Nr.:
APR58-UL-35A
Hersteller:
OptiFuse
Beschreibung:
FUSE AUTO 35A 58VDC BLADE ATO
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 1960
Response Time -
DC Cold Resistance 0.07 Ohms
Color Blue Green
Approval Agency cURus, UL248-1
Current Rating (Amps) 35 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.748" L x 0.197" W x 0.531" H (19.00mm x 5.00mm x 13.50mm)
Product Status Active
Series APR58-UL
Voltage Rating - DC 58 V