APSF160ELL471MJB5S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
APSF160ELL471MJB5S
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V T/H
Auf Lager : 9742
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 610 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series NPCAP™-PSF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.1 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF