Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
APT1232A
Hersteller:
Paket:
6-DIP Gull Wing
Charge:
-
Beschreibung:
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.47
$2.47
10
$1.64445
$16.4445
100
$1.265495
$126.5495
500
$1.143952
$571.976
1000
$0.983079
$983.079
2000
$0.929461
$1858.922
5000
$0.90801
$4540.05
10000
$0.893712
$8937.12
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Static dV/dt (Min) | 500V/µs |
| Zero Crossing Circuit | Yes |
| Current - Hold (Ih) | 3.5mA |
| Output Type | Triac |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Approval Agency | cUR, VDE |
| Current - LED Trigger (Ift) (Max) | 10mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DIP Gull Wing |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Series | APT |
| Package / Case | 6-SMD (5 Leads), Gull Wing |
| Number of Channels | 1 |
| Turn On Time | 100µs (Max) |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.21V |
| Package | Tube |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Base Product Number | APT1232 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 100 mA |