Kingbright
Produkt-Nr.:
APT1608SECK/J4-PRV
Hersteller:
Paket:
Chip LED
Charge:
-
Beschreibung:
LED ORANGE CLEAR CHIP SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.5605
$0.5605
10
$0.3458
$3.458
100
$0.198835
$19.8835
1000
$0.15561
$155.61
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 605nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Orange |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 550mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.75mm |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 611nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.20mm x 0.80mm |
| Base Product Number | APT1608 |