Kingbright
Produkt-Nr.:
APTD1608ZGCK
Hersteller:
Paket:
Chip LED
Charge:
-
Beschreibung:
LED GREEN CLEAR CHIP SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.57
$0.57
10
$0.37525
$3.7525
100
$0.24852
$24.852
1000
$0.19189
$191.89
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Wavelength - Dominant | 525nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 60° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 900mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.10mm |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 515nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 0.70mm Dia |
| Base Product Number | APTD1608 |