Kingbright
Produkt-Nr.:
APTD3216F3C-P22
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
3.2X1.6MM INFRARED SMD LED
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Viewing Angle | 40° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Orientation | Top View |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 940nm |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | 2mW/sr @ 20mA |
| Series | - |
| Type | Infrared (IR) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Base Product Number | APTD3216 |