AQ12EA0R3CAJWE
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AQ12EA0R3CAJWE
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.3PF 150V 0505
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient A
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AQ
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.3 pF