AQ147A2R0BAJWE
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
AQ147A2R0BAJWE
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 2PF 500V 1111
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient A
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AQ
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2 pF