Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
AQW274
Hersteller:
Paket:
8-DIP
Charge:
-
Beschreibung:
SSR RELAY SPST-NO 300MA 0-400V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Load Current | 300 mA |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | AC, DC |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) x 2 |
| Voltage - Load | 0 V ~ 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Series | PhotoMOS™ AQW |
| Package / Case | 8-DIP (0.400", 10.16mm) |
| On-State Resistance (Max) | 3.2 Ohms |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Package | Tube |
| Voltage - Input | 1.16VDC |
| Base Product Number | AQW27 |