Zuhause / Crystals / AS-3.6864-18
minImg
AS-3.6864-18
Raltron Electronics
Produkt-Nr.:
AS-3.6864-18
Beschreibung:
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF TH
Benutzer handbuch
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series AS
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Raltron Electronics
Frequency 3.6864 MHz