NKK Switches
Produkt-Nr.:
AS11AP
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SLIDE SPST 0.4VA 28V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.8665
$3.8665
10
$3.70785
$37.0785
25
$3.38504
$84.626
80
$2.933724
$234.69792
230
$2.659753
$611.74319
440
$2.466304
$1085.17376
945
$2.288987
$2163.092715
2400
$2.079426
$4990.6224
4900
$1.934352
$9478.3248
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Switch Travel | 2.50mm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Actuator Length | 2.50mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | AS |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Off |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Operating Force | 260gf |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Tray |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |