ams-OSRAM USA INC.
Produkt-Nr.:
AS1505-T
Hersteller:
Paket:
16-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC DAC 8BIT V-OUT 16SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of D/A Converters | 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.15, ±0.1 |
| Architecture | - |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 500ns (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Differential Output | No |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |