ams-OSRAM USA INC.
Produkt-Nr.:
AS5600L-ASOM
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
AS5600L-ASOM SOIC8 LF T&RDP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Actuator Type | External Magnet, Not Included |
| Resistance Tolerance | - |
| For Measuring | Rotary Position |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | 0° ~ 360°, Continuous |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Signal | - |
| Technology | Hall Effect |
| Linearity | - |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V |
| Output | I²C, PWM |
| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Linear Range | - |
| Base Product Number | AS5600 |