PUI Audio, Inc.
Produkt-Nr.:
AS704008-32
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 86DB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Frequency Range | 100 Hz ~ 20 kHz |
| Shape | Oval, Rectangular Frame |
| Ingress Protection | - |
| Height - Seated (Max) | 0.906" (23.00mm) |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Size / Dimension | 2.795" L x 1.614" W (71.00mm x 41.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
| Ratings | - |
| Series | AS |
| Type | General Purpose |
| Power - Rated | 3 W |
| Technology | Magnetic |
| Power - Max | 5 W |
| Frequency - Self Resonant | 250Hz |
| Mfr | PUI Audio, Inc. |
| Material - Cone | Paper |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Port Location | Top |
| Package | Tray |
| Impedance | 8 Ohms |
| Efficiency - dBA | 86.00 |
| Efficiency - Testing | 1W/500mm |