ams-OSRAM USA INC.
Produkt-Nr.:
AS7620B-BQFT
Hersteller:
Paket:
12-MLPQ (4x4)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK 3.3V 500MA 12MLPQ
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 32V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 12-MLPQ (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 12-VQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | - |
| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AS7620 |