ASR01-24S15
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
ASR01-24S15
Beschreibung:
DC DC CONVERTER -15V 15W
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A
Voltage - Input (Min) -18V
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 96%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.46" L x 0.30" W x 0.65" H (11.7mm x 7.5mm x 16.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series ASR01
Power (Watts) 15 W