Zuhause / Memory / AT27C516-55VC
minImg
AT27C516-55VC
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
AT27C516-55VC
Paket:
40-VSOP
Beschreibung:
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 40VSOP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 32K x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 40-VSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 55 ns
Memory Size 512Kbit
Package / Case 40-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Technology EPROM - OTP
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V