AT32AP7200-CFUR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
AT32AP7200-CFUR
Paket:
324-TFBGA (15x15)
Beschreibung:
IC MCU 32BIT ROMLESS 324TFBGA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor AVR
Speed 200MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 146
Peripherals AC'97, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 324-TFBGA (15x15)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series AVR®32 AP7
Package / Case 324-TFBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Microchip Technology
Connectivity EBI/EMI, Ethernet, I²C, Memory Card, SPI, SSC, UART/USART
Program Memory Size -
Data Converters D/A 2x16b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.08V ~ 3.6V