Zuhause / Memory / AT45D011-SC
minImg
AT45D011-SC
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
AT45D011-SC
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 8SOIC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 15 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TC)
Memory Interface SPI
Memory Organization 264 Bytes x 512 pages
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 15ms
Memory Size 1Mbit
Package / Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V