Zuhause / Memory / AT45D041A-TC
minImg
AT45D041A-TC
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
AT45D041A-TC
Paket:
28-TSOP
Beschreibung:
IC FLASH 4MBIT SPI 15MHZ 28TSOP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 15 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TC)
Memory Interface SPI
Memory Organization 264 Bytes x 2048 pages
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 28-TSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 14ms
Memory Size 4Mbit
Package / Case 28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V