AT87F51RC-24JI
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
AT87F51RC-24JI
Paket:
44-PLCC (16.6x16.6)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8051
Speed 24MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Program Memory Type OTP Quick FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 32
Peripherals WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-PLCC (16.6x16.6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series 87F
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V