ATMEGA329PV-10MUR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
ATMEGA329PV-10MUR
Paket:
64-QFN (9x9)
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor AVR
Speed 10MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 54
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-QFN (9x9)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series AVR® ATmega
Package / Case 64-VFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity SPI, UART/USART, USI
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V