Microchip Technology
Produkt-Nr.:
ATR7040-PVPG
Hersteller:
Paket:
16-QFN (3x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC AMP ISM 5.1GHZ-5.9GHZ 16QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 250mA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-QFN (3x3) |
| Series | - |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.8V |
| Test Frequency | 5.8GHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Frequency | 5.1GHz ~ 5.9GHz |
| Noise Figure | - |
| P1dB | 25dBm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| RF Type | ISM, 802.11b/g/WiFi, WLAN |
| Gain | 30dB |