AUIRS2012STR
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
AUIRS2012STR
Paket:
PG-DSO-8
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 22ns, 15ns
Number of Drivers 2
Gate Type N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-DSO-8
Current - Peak Output (Source, Sink) 2A, 2A
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Logic Voltage - VIL, VIH 0.7V, 2.5V