AV2510E612Q04
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Produkt-Nr.:
AV2510E612Q04
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
Auf Lager : 87
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 25.20mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series AV25
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 250 V