AVC16LS04FE0DT5B04
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Produkt-Nr.:
AVC16LS04FE0DT5B04
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A
Auf Lager : 18
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Blue/Green/Red
Operating Temperature -20°C ~ 65°C
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Wire Leads with Connector
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Current Rating (Amps) 1A (DC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 50,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series AVC
Voltage Rating - DC 24 V