AZ2270-1CE-5D
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2270-1CE-5D
Beschreibung:
30A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect
Coil Current 185 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 27 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.5 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2270
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 5VDC
Must Operate Voltage 3.75 VDC