AZ2280-1A-24AEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2280-1A-24AEF
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 24V
Auf Lager : 1129
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 240 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 100 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 20.4 VAC