AZ2280-1A-5DE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2280-1A-5DE
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Coil Current 185 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 27 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.5 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 5VDC
Must Operate Voltage 3.75 VDC