AZ2280-1C-28D
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2280-1C-28D
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 20 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 2.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 28VDC